دوچرخه یا تخته اسکیت

دوچرخه یا اسکیت بورد ، کدام یک را انتخاب کنیم؟

اسکیت بورد و دوچرخه برای حمل و نقل عالی هستند. هر دو وسیله سازگار با محیط زیست ، مقرون به صرفه و ورزشی و مناسب رفت و آمد هستند.

 

بین اسکیت بورد یا دوچرخه کدام یهتر است؟

کاملاً به مهارت و تجربه شما ، برای استفاده از هرکدام بستگی دارد. با این حال ، راندن اسکیت بورد سخت است و به مهارت زیادی نیاز دارد. در عین حال ، یادگیری دوچرخه سواری آسانتر است.

 

اجزا دوچرخه نسبت به اسکیت بورد پیچیده تر است اما سواری آن هم برای دوچرخه سواران حرفه ای و هم برای دوچرخه سواران آماتور و نیمه حرفه ای لذت بخش است.

 

مهارت

دوچرخه سواری در مقایسه با اسکیت سواری آسان تر است. بیشتر مردم از همان سنین پایین دوچرخه سواری را از والدینشان یاد گرفته اند.دوچرخه سواری به مهارت زیادی احتیاج ندارد.

 

با این وجود اسکیت سواری مهارت و تمرین زیادی می خواهد. برای اسکیت سواری ، باید تعادل را یاد بگیرید ، از پا برای هل دادن استفاده کنید ، تعادل خود را حفظ کنید و از پای خود به عنوان ترمز استفاده کنید. ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا یک نفر به تمام این مهارت ها مسلط شود و بتواند در محله شان اسکیت بازی کند.

 

فاکتور سرگرم کننده

هر دو وسیله لذت بخش است ، اما اسکیت سواری در سرازیری سرگرم کننده تر است. downhill longboarding  یک روش عالی برای گشت و گذار در خیابان ها است. بسیاری از ترفندهای جالب وجود دارد که با اسکیت بورد میتوانید انجام می دهید. برای بیشتر اسکیت سواری توصیه می کنم به پارک اسکیت بروید.

 

زمین

دوچرخه کاملاً بهترین است؛ شما می توانید با دوچرخه خود در هر مکانی دوچرخه سواری کنید. زمین های ناهموار ، سربالایی ، سراشیبی ، در همه این مسیرها میتوانید دوچرخه سواری کنید. ولی اگر زمینی که میخواهید در آن اسکیت سواری کنید صاف و یکدست نباشد ، استفاده از اسکیت بورد برای شما غیرممکن است. برای اسکیت سواری ، شما به زمینی صاف و نرم نیاز دارید.

 

ایمنی

هم اسکیت برد و هم دوچرخه همه به یک اندازه خطرناک هستند. با این حال ، دوچرخه در مقایسه با اسکیت بورد به طور قابل توجهی ایمن تر است.

 

دوچرخه ها ترمز دارند که به شما قدرت و کنترل بیشتری می دهد. این باعث مزیت بیشتر آنها می شود. متأسفانه ، اسکیت ها ترمز ندارند ، حتی اگر هنوز می توانید از پای خود برای ترمز استفاده کنید ، باز هم نسبت به دوچرخه ایمنی کمتری دارد.

 

توجه: برای امنیت خود ، هنگام خرید اسکیت بورد یا دوچرخه ، به شما توصیه می کنم که کلاه ایمنی ، آرنج بند و دستکش هم خریداری کنید. حتما هر زمان که قصد دوچرخه سواری یا اسکیت سواری دارید این وسایل را بپوشید تا سواری ایمن تری داشته باشید.

 

هزینه

وقتی صحبت از هزینه می شود ، اسکیت بورد در مقایسه با دوچرخه ارزان تر است. دامنه قیمت یک دوچرخه بسیار گسترده تر است ، اما با این وجود شما پول بیشتری را صرف خرید دوچرخه میکنید تا اسکیت بورد.

دوچرخه از 500 دلار تا 20000 دلار قیمت های متنوع دارد. اما یک تخته اسکیت 50 تا 1000 دلار قیمت دارد.

 

دوچرخه به نسبت تخته اسکیت نیاز به مراقبت بیشتر دارد و هزینه تعمیر و نگداری اش بیشتر است. از میزان فضایی که در پارکینگ میگیرد تا چک کردن سالم بودن ترمزها ، هر کدام به نسبت تخته اسکیت بسیار بیشتر هزینه دارد هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ زمانی که صرف تعمیرش میکنید.قطعات دوچرخه بسیار گرانتر از تخته اسکیت است.

نکته : در صورت وجود ایراد در دوچرخه بهتر است به دوچرخه فروش یا تعمیرکار دوچرخه محله خود ، دوچرخه تان را ببرید تا تعمیر کنند چون افراد متخصص سریعتر و بهتر تعمیر میکنند.

پس از لحاظ قیمت اسکیت بورد میبرد چون تخته اسکیت بسیار از دوچرخه ارزانتر است.

 

ورزش

دوچرخه سواری یک روش عالی برای ورزش بدون دردسر است. هربار که دوچرخه سواری میکنید یک ورزش عالی برای شماست. دوچرخه سواری یک روش عالی برای سلامت قلب و عروق است . همچنین ، رکاب زدن یک تمرین عالی برای پا است ، به خصوص اگر مسافت طولانی یا سربالایی را دوچرخه سواری کنید.

 

تطبیق پذیری

دوچرخه در مقایسه با تخت اسکیت محدودیت زیادی ندارد. می توانید از دوچرخه برای حمل وسایل استفاده کنید ، ورزش کنید و می توانید از آن برای طی نمودن مسافت طولانی استفاده کنید. دوچرخه برای پیمودن مسافت طولانی ، سربالایی سخت و سرعت بالا مجهز تر است.

در حالی که ، تخت اسکیت بیشتر جنبه تفریحی دارد. شما می توانید دوچرخه خود را در هر کجا سوار شوید ، در حالی که برای اسکیت سواری شما نیاز به یک پارک مخصوص اسکیت یا یک خیابان با سطح صاف و نرم نیاز دارید.

 

قابل حمل بودن

اسکیت بورد قابل حمل است. شما به راحتی می توانید اسکیت بورد خود را مانند یک کیف دستی حمل کنید و هر زمان که خواستید ، حتی در مکان های شلوغ نیز بروید. اما شما نمی توانید این کار را با دوچرخه خود انجام دهید.

 

طول سفر

اگر مسیری طولانی را طی می کنید ، دوچرخه گزینه بهتری است. شما می توانید کیلومترها دوچرخه سواری کنید و بدون خستگی به مکان های مختلف بروید ، اما طی کردن همان مسافت روی اسکیت بورد حتی اگر سربالایی هم در مسیر نباشد ، بسیار طاقت فرسا است ، و شما بسیار خسته میشوید.

 

نتیجه

اسکیت بورد و دوچرخه هر دو روش محبوب حمل و نقل هستند که انتخاب بین این دو را بسیار دشوار می کند. با این حال ، در نبرد بین دوچرخه و اسکیت بورد ، دوچرخه میبرد. دوچرخه چندین مزیت دارد که حتی یک اسکیت بورد نیز نمی تواند با آن مزیتها خود را حتی به اندازه سر سوزن تطبیق دهد.

با دوچرخه می توانید جلوتر و سریعتر بروید و در صورت نیاز می توانید از آن برای حمل وسایل خود استفاده کنید. از این نظر ، دوچرخه بهترین است. دوچرخه سرعت ، کنترل ، انعطاف پذیری و قابلیت مانور دارد که اسکیت بورد هر کدام از اینها را با میزان کمی دارد.

با اینکه دوچرخه به نسبت اسکیت بورد گرانتر است اما ارزش خریدن دارد. چون دوچرخه در همه شرایط قابل استفاده است و کارایی زیادی نسبت به تخت اسکیت دارد.

 

در آخر این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام یک را بخرید.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *