treadmillexercisebikepac

دوچرخه ثابت یا تردمیل؟ کدام بهتر است؟

دوچرخه ثابت و تردمیل محبوب ترین دستگاه  های ورزشی هستند ، برای استفاده در خانه و سالن های بدن سازی هستند. هر دو دستگاه تمرینی مناسب برای افزایش سلامت قلب و عروق هستند . این دستگاه ها چندین سطح دارند که هرچه پیشرفت کنید سطح تمریناتشان سخت تر میشود.

 

ورزش هوازی که بر روی دوچرخه های ورزشی و تردمیل انجام میدهید بسیار مفید هستند و حتی می توانند درد را کاهش دهند. ورزش هوازی باعث ترشح اندورفین می شود ،اندروفین هورمون هایی هستند که سیگنال های درد را مهار می کنند و به شما کمک می کنند احساس خوبی داشته باشید. ثابت شده است که ورزش هوازی علائم بیماران مبتلا به اختلالات افسردگی را بهبود می بخشد.

 

انتخاب وسایل ورزشی

چگونه تصمیم می گیرید که کدام تجهیزات برای شما مناسب است؟ عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برای شروع ، بیایید مزایا و معایب هر دو را بررسی کنیم:

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

نقات قوت نقات ضعف
انعطاف پذیری عضلات پا و رباط ها را بهبود می بخشد فواید استخوان سازی کمتر است
فشار بر روی کمر نمیاورد در مقایسه با ترمیل کالری کمتری میسوزاند
برای افرادی که تعادل ضعیفی دارند خیلی مناسب است
برنامه ها تمرینی متنوع را میتوان داشت
در حالی که تمرین می کنید میتواند کارهای دیگر هم انجام دهید

 

تردمیل

تردمیل

نقات قوت نقات ضعف
اکثر آنها دارای ویژگی خاموش کردن ایمنی هستند فشار را بر روی مفاصل و کمر وارد می کند
کالری بیشتری می سوزانند نمیتوان چند کار را هنگام ورزش با تردمیل انجام داد
برنامه های تمرینی متنوعی میتوان داشت باید همیشه حواستان باشد که درست بدوید چون با یک خطا ممکن است به زمین بخورید
فشار روی مفاصل در مقایسه با دویدن عادی کمتر است

 

همانطور که می بینید ، تردمیل و دوچرخه ثابت فواید زیادی دارند.

 

ورزش با دوچرخه ثابت کالری بیشتر میسوزاند یا تردمیل؟

همانطور که مزایا و معایب هر دو دستگاه ورزش ذکر شد ، تمرین روی تردمیل در مقایسه با تمرین با همان میزان شدت بر روی دوچرخه ثابت کالری بیشتری می سوزانید. این عمدتا به موقعیت شما بستگی دارد. در دوچرخه ثابت ، وزن شما بر روی صندلی ستون می شود. ولی هنگام دویدن بر روی تردمیل ، تمام وزن خود را تحمل می کنید و آن را به جلو می رانید. ولی هنگام استفاده از دوچرخه ورزشی ، حرکت بالاتنه کمتر است.

 

تصویر دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت

با این حال ، گرچه ممکن است کالری بیشتر و سریعتری روی تردمیل بسوزانید ، اما اکثر مواقع تمایل مردم برای ورزش طولانی روی دوچرخه ثابت بیشتر است. دلیلش این است که ورزش بر روی دوچرخه ثابت نسبت به ترمیل فشار کمتری به مفاصل وارد میکند بنابراین درد کمتری را خواهید داشت و لذت بیشتری از دوچرخه سواری نسبت به ترمیل میبرید.دلیل دومش ،بر در هنگام ورزش بر روی دوچرخه ثابت شما میتوانید همزمان کارهای دیگر هم انجام دهید.

 

برای آب کردن چربی شکم ترمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

طبق گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا (American College for Sports Medicine) ، یک روش موثر برای کاهش چربی شکم و حفظ توده عضلانی ، high-intensity interval training  (HIIT)  است که می توان آن را روی دوچرخه ثابت و تردمیل انجام داد. بسیاری از مدل های هر دو دستگاه برنامه های HIIT در کنسولشان تعبیه شده است.

 

دستگاه ورزشی تردمیل

آیا ورزش با تردمیل یا دوچرخه ثابت با سایر ماشین های ورزشی قابل مقایسه است؟

تردمیل و دوچرخه های ورزشی تنها دستگاه های ورزشی نیستند که می توانند تمرین قلب  عروقی خوب را ارائه دهند. ماشین های Elliptical  حرکات را بدون ایجاد فشار بر روی مفاصل شبیه سازی می کنند ، به این معنی که شما می توانید در مقایسه با تردمیل تمرین سخت تر و طولانی تری داشته باشید. با این حال ، آنها از پویایی کمتری برخوردار هستند و بنابراین تمرین با این دستگاه ها متنوع و جذاب نیست.

Elliptical machines

از طرف دیگر ، ماشین های Rowing  تمرین کامل تری است. با این حال ، آنها می توانند فضای بیشتری نسبت به سایر گزینه های تجهیزات ورزشی اشغال کنند و می توانند پر سر و صدا باشند. برای تمرین با ماشین Rowing  باید مهارت داشت و استفاده نادرست از این دستگاه ، می تواند ، بیشتر از سایر دستگاه های ورزشی  منجر به آسیب دیدگی شود.

متفاوت بودن تمرین برای جذاب تر شدن ورزش برای ورزشکار مهم است. اگر فقط می توانید یک نوع تجهیزات ورزشی را بخرید، آن تجهیزات را که تنظیمات متعددی دارند بخرید زیرا به شما چالش و انگیزه میدهند.

 

مقایسه دوچرخه ثابت و تردمیل برای کاهش وزن

تمرین کردن بر روی دوچرخه و تردمیل یک تمرین هوازی است  بنابراین هر دو مدل باعث کاهش وزن شما میشوند.

 

طبق  گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC)  ، حتی کاهش وزن متوسط ​​یا 5 تا 10٪ از وزن اولیه می تواند فواید بزرگی به شما برساند. CDC میگوید افرادی که سبک زندگی سالم تری دارند و به تدریج وزن کم می کنند ، ماندگاری کاهش وزنشان نسبت به افرادی که ناگهانی وزن کم میکنند بیشتر است.

پس نتیجه میگیریم شما دستگاه تمرینی را انتخاب کنید که فکر می کنید در کنار ورزش لذت هم خواهید برد چون هر سری بیشتر از سری قبل ورزش میکنید. دویدن روی تردمیل ممکن است کمی کالری بیشتری بسوزاند ، اما این را هم باید بدانید که ورزش با دوچرخه بخاطر اینکه لذت بیشتری دارد ،وقت بیشتری را با آن ورزش میکنید و در نتیجه کالری بیشتری میسوزانید.

 

کدام یک از وسایل ورزشی برای افرادی که مشکل مفصل زانو دارند بهتر است؟

ماهیت دویدن ، چه روی تردمیل و چه در فضای باز بسیار عالی است ، به این معنی است که با زاویه حرکت شما هر مرحله حرکت سخت تر میشود. دویدن بر روی تردمیل نسبت به دویدن در فضای باز کمتر بر روی مفاصلتان فشار وارد میکند.

ولی دوچرخه سواری کمترین میزان فشار را به مفاصل وارد میکند و در کنارش هم تمرینی بسیار عالی برای عضلات پا است و بر روی عضلات پا فشار وارد میکند. فشار کمتر به مفاصل به معنی تحمل درد کمتر است و در نتیجه لذت بیشتری از ورزش خواهید برد و بیشتر تمایل به ادامه ورزش خواهید داشت که نتایج خوبی برای سلامتی شما دارد.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *