راهنما خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی

خرید اسکوتر برقی

خرید یک اسکوتر برقی می تواند یک چالش بزرگ باشد. انتخاب ها و موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک اسکوتر برقی با کیفیت می تواند به راحتی 600 دلار برای شما هزینه داشته باشد ، اما می تواند تا 2400 دلار هم باشد. اسکوترهای برقی از نظر سبک ، قیمت ، ویژگی ها ، برند و حتی پشتیبانی مشتری بسیار متفاوت هستند.

ویژگی های اسکوتر برقی

قبل از خرید اسکوتر الکترونیکی چه چیزهای دیگری را باید بدانید؟ اکنون که به بررسی فاکتورهای مهم میپردازیم ، ما به موضوعات دیگری که احتمالاً بر روی انتخاب اسکوتر از جمله قیمت ، محدوده ، وزن اسکوتر، حداکثر سرعت ، وزن سوار و رتبه IP تأثیر می گذارد میپردازیم.

قیمت اسکوتر برقی

در خرید اسکوتر برقی همیشه اختلاف قیمت وجود دارد ، اما اساساً کیفیت و ویژگی های اسکوتر گرانتر بیشتر و بهتر است.

دامنه (Range)

Range به مسافتی گفته می شود که اسکوتر می تواند قبل از اتمام باتری طی کند. دامنه (Range) اسکوتر برقی شما به عوامل مختلفی ، از جمله قدرت موتور ، وزن سوار ، وزن اسکوتر ، آب و هوا ، حالت و سرعت متوسط اسکوتر بستگی دارد.

مانند دیگر باتری ها ، با گذشت زمان ظرفیت باتری (و دامنه اسکوتر) کاهش می یابد. اکثر باتری ها حداقل برای 300 تا 500 چرخه شارژ یکپارچگی خود را حفظ می کنند . بهترین باتری ها قبل از شروع به تخریب تا 1000 دور شارژ دوام می آورند.

نکته حرفه ای: می توانید شارژر را با خود حمل کنید یا یک شارژر اضافی بخرید تا در صورت اتمام شارژ اسکوتر ، اسکوتر را با شارژر شارژ کنید و یا از باتری اضافه استفاده کنید. برخی از اسکوترها با کارایی بالا دارای دو پورت شارژ هستند و زمان شارژ باتری را به نصف میرسانند.

وزن

حمل اسکوتر برقی ، وزن اسکوتر برقی

در صورت نیاز به تا کردن و حمل اسکوتر ، مخصوصاً به طور منظم ، وزن می تواند ویژگی مهمی برای خریدار اسکوتر باشد.

وزن اکثر اسکوترها با برد مناسب (> 24 کیلومتر) بیش از 11 کیلوگرم است. حمل اسکوترهای با وزن بیش از 14 کیلوگرم برای مدت طولانی بسیار دشوار خواهد بود. داشتن دسته یا بند شانه به تحمل وزن کمک می کند. برخی از اسکوتر ها دارای چرخ های اضافی یا امکانات خاصی هستند که باعث میشود حمشان راحت باشد. مانند اسکوتر برقی Glion Dolly .

اسکوتر برقی Glion Dolly

به رفت و آمد خود فکر کنید:

آیا لازم است از پله ها بالا بروید؟

آیا مقصد شما آسانسور دارد؟

آیا اجازه و فضایی برای نگهداری اسکوتر خود در داخل فضای خانه یا محل کار را دارید؟

آیا هنگام دید ضعیف ویا آب و هوای نامناسب ، حمل و نقل جایگزین دارید؟

آیا می توانید اسکوتر را در صندوق عقب خودرو بگذارید؟

برخی از شرایط ، مانند آب و هوای بارانی ، ممکن است شما را مجبور به سوار شدن وسایل نقلیه عمومی کند. اکثر رانندگان تاکسی به شما اجازه می دهند اسکوتر خود را در صندوق عقب قرار دهید ، اما اینکه اسکوتر آنقدر کم حجم باشد که بتوان در خودرو کنار خود گذاشت هم یک حسن محسوب میشود.

بیشتر  هوندا اسکوتر برقی ارزان قیمت U-GO را روانه بازار کرد

نکته حرفه ای: برای مقایسه ، وزن متوسط ​​جاروبرقی خانگی 5 تا 8 کیلوگرم است و ابعاد بسیاری شبیه به اسکوترهای تا شده بزرگ است. از طرف دیگر ، از یک فروشگاه لوازم ورزشی دیدن کنید و چند دمبل یا کتری را بردارید تا آزمایش کنید که چه وزنی را می توانید به راحتی مدیریت کنید.

سرعت بالا

برخی از شهرها قانونی دارند که بیش از 24 کیلومتر در ساعت بر روی اسکوتر برقی نمیتوان حرکت کرد و اجازه رفت و آمد در محل مخصوص عابران پیاده را ندارند. اگر چنین قوانینی در شهرتان نیست میتوانید از اسکوتر های با سرعت بالا استفاده کنید. اگر به اسکوترهای با عملکرد فوق العاده علاقه دارید ، می توانید تا 81 کیلومتر در ساعت حرکت کنید (مانند Kaabo Wolf Warrior 11) و توصیه می کنیم هنگام سفر با این سرعت از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.

اسکوتر برقی Kaabo Wolf Warrior 11

وزن سوار

وزن سوار اسکوتر برقی

حداکثر بار یا حداکثر وزن سوار محدودیت وزنی است که اسکوتر برقی می تواند تحمل کند. برای اکثر اسکوترها ، این محدوده از 100 تا 120 کیلوگرم متغیر است. اگر بیش از این وزن دارید ، باید به دنبال اسکوترهایی بروید که می توانند وزن شما را تحمل کنند. به دلایل ایمنی ، نباید از محدودیت وزنی که سازنده تعیین کرده است تجاوز کنید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر اسکوتر برای وزن شما مناسب باشد ، در مقایسه با یک سوار سبک تر ، سرعت کندتر و برد کمتری دارد. همچنین در نظر داشته باشید که آیا کوله پشتی دارید یا هر چیز دیگری که بر وزن کلی اسکوتر خواهد افزود. سوارانی که بالای 100 کیلو گرم وزن دارند باید به فکر خرید اسکوتر برقی با موتور حداقل 500 وات باشند.

قدرت موتور

قدرت موتور اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی مخصوص بزرگسال دارای موتورهای هاب هستند که موتورهای الکتریکی بدون برس (BLDC) هستند این مدل اسکوتر ها موتورهایشان در  مرکز چرخ ها تعبیه شده اند. همه اسکوترهای برقی دارای حداقل یک موتور هستند در حالی که موتورهای قوی تر دارای موتورهای دوگانه هستند.

موتورهای الکتریکی بر اساس میزان مصرف انرژی آنها ، که بر حسب واحد وات (به عنوان مثال ، 600 وات) هستند ، رتبه بندی می شوند. موتورهای قدرتمندتر توان بیشتری خواهند داشت. قدرت موتور به طور کلی از 200 وات شروع می شود و در اسکوتر Dualtron X تا 6270 وات می رسد.

یک اسکوتر متوسط ​​مانند Xiaomi Mi M365 دارای موتور 250 وات است. یک اسکوتر مسافری میان رده مانند Fluid FreeRide Horizon دارای موتور 500 وات است. و یک اسکوتر با عملکرد فوق العاده ، مانند Kaabo Wolf Warrior 11 ، دارای دو موتور 1200 وات (یا قدرت موتور 2400 وات) است.

بیشتر  10 لوازم جانبی که هر اسکوتر برقی سواری به آن احتیاج دارد

برای بزرگسالان ، ما چیزی کمتر از 250 وات را برای رفت و آمد روزانه توصیه نمی کنیم. این اسکوتر برقی برای عبور از سطوح صاف و تپه های بسیار کوچک مناسب خواهد بود. اگر در منطقه ای با تپه های تندتر زندگی می کنید ، به فکر افزایش قدرت موتور 350 تا 500 وات باشید. حتی با 500 وات ، اسکوتر ، سرعت خود را در تپه های متوسط ​​کاهش می یابد. موتورهای بزرگتر نه تنها به عبور از تپه ها کمک می کنند ، بلکه سرعت بیشتری به ارمغان می آورند.

سیستم تعلیق

سیستم تعلیق اسکوتر برقی

سیستم تعلیق ، شبیه به خودرو ، از ناهمواری ها و چاله های جاده عبور میکند و کیفیت سواری را بهبود می بخشد. اگر رفت و آمد شما طولانی است یا زمین ناهموار است، خرید اسکوتر با سیستم تعلیق را جدی بگیرید.

سه نوع سیستم تعلیق اصلی در اسکوترهای برقی وجود دارد: فنر ، هیدرولیک یا پیستون هوا و سیستم تعلیق لاستیکی.

اسکوتربا بهترین سیستم تعلیق دارای ترکیبی از فنر و پیستون است-ترکیبی به نام سیم پیچ روی هیدرولیک یا کویل روی هوا.

سیستم تعلیق را می توان به جلو ، عقب یا هر دو چرخ متصل کرد. اسکوترهای کلاس مسافرتی ممتاز باید دارای سیستم تعلیق جلو یا عقب باشند.

بسیاری از اسکوتر ها از سیستم تعلیق به دلیل استفاده از لاستیک های بزرگ پنوماتیک ، چشم پوشی می کنند. این مدل لاستیکها از سیستم های تعبیق ارزان قیمت فنری بهتر عمل میکنند.

روشنایی اسکوتر برقی

چراغ اسکوتر برقی ، روشنایی اسکوتر برقی

اسکوترها ، مانند دوچرخه ها ، می توانند چراغ جلو سفید و چراغ عقب قرمز داشته باشند. اگر در تاریکی سوار اسکوتر می شوید ، داشتن چراغ جلو و عقب ضروری است. معمولاً اسکوتر های برقی چراغ های عقب قابل مشاهده ای ندارند. اگر قصد دارید شب سوار شوید ، حتما در نظر داشته باشید که چراغ های قرمز چشمک زن پشتی را به کلاه ایمنی یا کوله پشتی خود اضافه کنید.

ترمزهای اسکوتر برقی

ترمز اسکوتر برقی

یک سیستم ترمز با کیفیت برای ایمن ماندن و کنترل هنگام سواری اسکوتر برقی ضروری است. ترمزها مانند اتومبیل یا دوچرخه هستند که باعث کاهش سرعت اسکوتر برقی می شوند. ترمزهای اسکوتر برقی را می توان به دو دسته مکانیکی و الکترونیکی تقسیم کرد.

سیستم های ترمز مکانیکی آنهایی هستند که برای کند کردن حرکت اسکوتر از مکانیسم فیزیکی استفاده می کنند و شامل ترمزهای پا ، درام و دیسکی می شوند. مسافت توقف معمولی 24 کیلومتر در ساعت برای سیستم های مکانیکی 6 متر است که بهترین آن کمتر از 3 متر است.

ترمزهای پایینی که با فشار دادن پای شما روی گلگیر عقب فعال می شوند ، باعث می شود تا به لاستیک عقب بمالد و سرعت آن کاهش می یابد. این نوع ترمز قدرت توقف خوبی دارد اما به اندازه ترمزهای درام یا دیسکی موثر نیست.

بیشتر  GOTRAX اولین اسکوتر برقی سه چرخ را عرضه کرد

ترمزهای درام در داخل توپی چرخ محصور شده اند ، عموماً نسبت به سایر انواع ترمز نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند و در شرایط مرطوب عملکردشان کاهش نمیابد.

ترمزهای دیسکی بیشترین قدرت توقف را دارند و سبک تر از ترمزهای درام هستند. آنها معمولاً در اسکوترهای مسافرتی درجه یک و با عملکرد بالا استفاده می شوند.

در آزمایشات جاده ای واقعی ما ، ترمزهای دیسکی و درام موثرترین سیستم ترمز بودند.

سیستم های ترمز الکترونیکی متکی به استفاده از خود موتور برای ترمز هستند و شامل سیستم های ترمز کاملاً الکتریکی و احیا کننده می شوند. ترمزهای برقی و احیا کننده ترمزهای ضعیفی هستند. اگر با سرعت 15 مایل در ساعت در حال سفر هستید و باید سریع متوقف شوید ، سیستم ترمز الکتریکی عملکرد خوبی ندارد.

اگر با سرعت 15 مایل در ساعت باشید و ترمز الکتریکی را فعال کنید ، 30 تا 40 فوت مسافت طی میشود تا اسکوتر کامل متوقف شود.

سیستم های ترمز مکانیکی ترمزهای بسیار قوی تری نسبت به سیستم های الکترونیکی ارائه می دهند. با این حال ، سیستم های الکترونیکی از عدم نیاز به تنظیم ، تعمیر و نگهداری دوره ای سود می برند. بسیاری از اسکوترها ترکیبی از هر دو سیستم ترمز الکترونیکی و مکانیکی زپرا دارند. برای بالا رفتن ایمنی ما اسکوتر هایی را پیشنهاد به خریدنش را میکنیم که از دو سیستم استفاده کنند تا در صورت خراب یا بد عمل کردن یکی از آنها ، آن یکی عمل کند.

لاستیک

لاستیک اسکوتر برقی

لاستیک های جامد چند نوع لاستیک بدون هوا وجود دارد که شامل لانه زنبوری ، پر از پلیمر و جامد می شود. لاستیک های جامد از هر نظر نسبت به پنوماتیک پایین تر هستند ، مگر اینکه عملاً نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. هنگام سوار شدن بر روی لاستیک های جامد ، به احتمال زیاد هرگونه دست انداز را در جاده احساس می کنید.

لاستیک های پنوماتیک

ما همیشه تایرهای پنوماتیک را توصیه می کنیم زیرا کیفیت سواری بهتری (با یا بدون سیستم تعلیق) دارند و این لاستیک انعطاف پذیری اش در شرایط نامساعد جاده عملکرد بسیار بهتری دارد. برخی از لاستیک های پر از هوا دارای لوله های داخلی هستند که در صورت آسیب دیدن قابل تعویض هستند. لاستیک های پر از هوا دیگر بدون لوله هستند. لاستیک های پنوماتیک دارای مزیت جذب ضربه و جابجایی بهتر (به ویژه در هوای بد) هستند.

نکته منفی لاستیک های پنوماتیک این است که تعمیر و نگهداری بیشتری نسبت به انواع بدون هوا نیاز دارند. لاستیک های پنوماتیک مستعد سوراخ شدن هستند و هنگامی که فشار پایینی دارند باید با هوا پر شوند.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *