دوچرخه سواری با بازی zwift

تکنولوژی VR و دوچرخه سواری

در فصل زمستان ، هوا برای دوچرخه سواری مناسب نیست. زمستان با بارش برف و باران و یخ زدگی جاده ها دوچرخه سواری را خطرناک میکند. یخ زدگی و بوران هوایی که بیشتر ما ترجیح می دهیم در آن زندگیمان را سپری نکنیم حال تصور کنید در این هوا بخواهیم دوچرخه سواری کنیم.

 

در زمستان ، مانند دونده ای که بر روی ترمیل میدود ، اکثر دوچرخه سواران بجای اینکه در جاده ها و کوهستان دوچرخه سواری کنند در خانه شان دوچرخه سواری میکنند. دوچرخه سواران از “turbo trainers” استفاده میکنند ، دستگاه هایی که به چرخ عقب  دوچرخه متصل میکنند و معمولا از طریق آهنربا یا variable viscosity باعث ایجاد مقاومت در چرخ عقب دوچرخه میشود و دوچرخه را تبدیل به یک دوچرخه ثابت ورزشی میکنند.

 

turbo trainer ها در قدیم دستگاه های پر سر و صدایی بودند که هنگام دوچرخه سواری صدایشان همانند ناله بود. با این مدل دوچرخه سواری شما به جایی منتقل نمی شوید و در یک جای ثابت فقط باید پا بزنید. این مدل دوچرخه سواری ، دوچرخ سوار را از نظر جسمی و ذهنی خسته مینماید چون هیچگونه هیجان ، جذابیت و تغییر منظره اطراف ندارد ، به همین دلیل انگیزه لازم برای دوچرخه سوار برای ادامه این تمرین بوجود نمیاید. هرچند که باعث تناسب اندام و سلامت قلب و عروق میشود.

 

چاره چیست؟ میتوان با ترکیب تکنولوژی با دوچرخه ثابت یک محصول جدید را ساخت که این همان محصولیست که شرکت Zwift آن را ساخته است.

 

Zwift حدود پنج سال است که وجود دارد و بهترین توصیف برایش بازی دوچرخه سواری آنلاین چند نفره است. اما به جای کنترل ، صفحه کلید یا ماوس برای کنترل شخصیت خود در بازی ، می توانید از  یک turbo trainer فوق مدرن با تکنولوژی بالا استفاده کنید. لازم به ذکر است که turbo trainer هوشمند ارزان نیستند ، قیمت آنها از 500 دلار تا بالا 1000 دلار است. گزینه های ارزانتری وجود دارد ، اما برای تجربه عالی به این turbo trainer ها نیاز دارید.

 

هزینه بازی Zwift  14 دلار در ماه است. پس از بارگزاری این بازی و تنظیم حساب کاربری خود و اتصال turbo trainer به دوچرخه حالا میتوانید شروع به بازی کنید.

 

turbo trainer

Zwift با استفاده از بلوتوث با turbo trainer  ارتباط برقرار میکند و از این طریق به turbo trainer میگوید که مقاومتش چقدر باشد.

 

با این کار ، دیگر نیازی به اینکه خودمان بگوییم مقاومتش چه قدر باشد نیست و فقط باید رکاب بزنیم. این بدان معناست که شما فقط باید به آنچه در بازی اتفاق می افتد واکنش نشان دهید ، همانطور که در دنیای واقعی در زمان دوچرخه سواری به اتفاقات پیرامون خود واکنش نشان میدهید.

 

قبل از Zwift ، من معمولاً یک برنامه تمرینی را از قبل روی کاغذ می نوشتم  به این شکل که هر قسمت از برنامه تمرینی را روی یک کاغذ مجزا مینوشتم و با نوار چسب آن را به جایی میچسباندم.بعد از اتمام هر قسمت از تمرین آن کاغذی را که بر رویش آن تمرینی که به اتمام رسانده بودم را میکندم و به این شکل وقتی میدیدم کاغذها دارد کمتر و کمتر میشود انگیزه ام برای ادامه دادن تمرین و اتمام تمرین بیشتر میشد.این کار برایم مثل چماق و هویج بود.

 

ولی با Zwift ، همه این اطلاعات در صفحه لپ تاپ مقابل من دقیق تر نشان داده میشود. قدرت ، سرعت ، تعداد و فواصل زمانی تمرین را ، به من نشان میدهد و میگوید چقدر از تمرینم مانده و حتی کلمات تشویقی برای افزایش انگیزه ام به من میگوید و این کلمات را مدام تکرار میکند. مانند یک مسابقه واقعی که مربی دوچرخه سوار در کنارش تشویقش میکند تا مسابقه را ادامه دهد و تسلیم نشود.

 

همچنین با اتمام موفقیت آمیز مسیر ، به شما ستاره ، امتیاز و تجهیزات دوچرخه سواری میدهد، مانند جوراب ، عینک آفتابی یا دوچرخه جدید به شخصیتتان در بازی به عنوان پاداش میدهد. شما همچنین می توانید امتیازات خود را در فروشگاه بازی برای خرید  سریعترین دوچرخه ها صرف کنید. همانند همان چماق و هویج اما چماق وجود ندارد و همه اش هویج است.

 

Zwift فراتر از یک “بازی” است

بازی های ویدیویی اغلب مورد انتقاد قرار می گیرند که بازیکنان را به سیب زمینی های تنبل تبدیل می کنند ، اما Zwift قول می دهد هرچه بیشتر “بازی کنید” تناسب اندامتان بیشتر میشود .

Zwift یک بازی معمولی نیست ، Zwift تبدیل به یک جامعه بزرگ دوچرخه سواران واقعیت مجازی شده است .

این جامعه چنان قدرتمند و توسعه یافته است که لیگ مسابقه الکترونیکی ، با قهرمانان ملی دارد همچنین Zwift در حال تلاش برای تبدیل شدن به یک ورزش المپیکی است!

 

 

درون دنیای مجازی

تمام دوچرخه سواری های Zwift در یک دنیای مجازی اتفاق می افتند. در Zwift پیست های دوچرخه سواری و جاده های واقعی زیادی شبیه سازی شده است.

اما دنیای منحصر به فرد خود Zwift نیز هم وجود دارد که به Watopia معروف است.

همانطور که در این جهان های مجازی می چرخید ، Zwift به turbo trainer  شما می گوید که بر اساس آنچه در بازی اتفاق می افتد ، سختی را افزایش یا کاهش دهد. هنگامی که جاده سربالایی است ، turbo trainer  سختی اش افزایش می یابد تا همان احساس سربالایی مسیر را در زندگی واقعی به شما بدهد . هنگامی که پایین می آیید ، turbo trainer  سختی را کم میکند و چرخ را آزاد میکند تا همان شکل واقعی سرازیری را شبیه سازی کند.

 

ترکیب VR و دوچرخه ثابت

علاوه بر این ، با استفاده از برنامه همراه Zwift در کنار برنامه اصلی می توانید کارهای سرگرم کننده ای مانند “بوق زدن دوچرخه خود” را انجام دهید تا سایر ورزشکاران داخل بازی از آمدن شما مطلع شوند. یا دست خود را به سمت دوچرخه سوارانی که در جهت مخالف حرکت می کنند تکان دهید.

 

Zwift بازی است که باعث میشود در هنگام دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت حواسم از درد پا پرت شود. همچنین بخاطر مناظر زیبا و افراد مختلفی که در بازی میبینم که میتوانم با آنها خوش و بش و صحبت کنم دیگر خستگی جسمی و ذهنی ندارم. من میتوانم این بازی را به صورت گروهی با یک سری افراد خاص انجام دهم که به این حال ، حالت سفارشی میگویند.

بازی به گونه ای است که شما حس میکنید خودتان واقعا در یک دنیای واقعی در حال دوچرخه سواری هستید.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *