دوچرخه برقی ، دوچرخه سواری ایمن

چگونه با خیال راحت دوچرخه برقی سوار شویم

سواری و رفت و آمد با دوچرخه الکترونیکی عالی است. می‌توانید در حالی که کمتر عرق می‌کنید، وسایل بیشتری حمل کنید، سریع‌تر از دوچرخه‌های سنتی با تلاش کمتر حرکت کنید، در مقایسه با خودرو در ترافیک معطل نمیشوید و ساعتها بدنبال پارکینگ نمیگردید.

بعلاوه، مدت زمانی را در خارج از منزل ورزش می کنید. درست مانند دوچرخه‌های سنتی، دانستن نحوه راندن و رفت و آمد ایمن با دوچرخه الکترونیکی، تجربه شما را بسیار سرگرم‌کننده‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

نکاتی برای دوچرخه سواری ایمن تر

  1. آهسته شروع کنید: اینکه بار اولی دوچرخه الکترونیکی را سوار میشوید بانهایت سرعت دوچرخه سواری کنید بسیار برایتان وسوسه انگیز است. اما توصیه می کنیم شروعتان آهسته باشد و در چند سواری اول با تنظیمات کم مصرف دوچرخه برقی شروع کنید. همچنین توصیه میکنم دفعات اول، در یک پارکینگ بزرگ ، خالی و یا جاده‌ای خلوت دوچرخه سواری را شروع کنید.
  • زودتر ترمز بگیرید: دوچرخه برقی نسبت به دوچرخه معمولی قدرت و سرعت بیشتری دارد همچنین بخاطر وجود موتور و باتری بر رویش سنگین تر است ، به همین جهت باید در مواقعی که قصد ترمز دارید زودتر ترمز کنید.
  • ترمز سبک و یکنواخت: اساسا اکثر دوچرخه های الکترونیکی ترمز دیسکی دارند که به معنی ترمز بهتر در هر شرایطی است. پس از یادگیری اینکه چطور با دوچرخه برقی خود برانید تمرین کنید که چطور با دوچرخه برقی ترمز سبک و یکنواخت با هر دو اهرم جلو و عقب بگیرید.

4. با احتیاط بیشتری دوچرخه را برانید: دوچرخه های الکترونیکی شبیه دوچرخه های معمولی به نظر می رسند، بنابراین ممکن است مردم انتظار نداشته باشند که شما با سرعت بالا دوچرخه سواری کنید. این بدان معناست که هنگام دوچرخه سواری بیشتر مراقب باشید و به اطراف خود توجه ویژه ای داشته باشید.

بیشتر  مزایا و معایب دوچرخه برقی

5. قوانین جاده را بدانید: دوچرخه الکترونیکی جدید سطح جدیدی از آزادی و سرگرمی را برای شما به ارمغان می آورد. اما شما همچنان مسئول دانستن و رعایت تمامی قوانین جاده ها، مسیرها هستید.

در نهایت، همیشه یک کلاه ایمنی با کیفیت بالا بپوشید .

دوچرخه سواری ایمن تر

6. مسیر خود را بشناسید: یکی از چیزهای بسیار جذاب در مورد استفاده از دوچرخه های برقی برای رفت و آمد ، این است که می توانید مسیر طولانی تر و ایمن تر (یا خوش منظره تر!) را انتخاب کنید و همچنان به موقع به جایی که می خواهید برسید. بهتر است مسیری که میخواهید بروید برایش از قبل برنامه ریزی کنید، و حتی در تعطیلات آخر هفته یا روز تعطیل ،امتحانی مسیر را بپیمایید تا ببینید چقدر طول می کشد و آیا آن مسیر را دوست دارید یا نه.

با استفاده از خدمات نقشه آنلاین در مورد مسیر خود تحقیق کنید و اگر می‌خواهید مسیر را لحظه به لحظه در نقشه ببینید، نگهدارنده برای تلفن همراه یا GPS خود تهیه کنید.

دوچرخه سواری ، دوچرخه کوهستان

برد دوچرخه الکترونیکی خود را بهینه کنید

میزان برد دوچرخه برقی شما در هر بار شارژ ، به باتری، موتور و مقدار پا زدن شما بستگی دارد. عواملی مانند باد، آب و هوا، دما و زمین نیز در میزان برد تاثیر دارند، اما شما نمی توانید باد، آب و هوا، دما و زمین را تغییر دهید! اما می توانید برای به حداکثر رساندن برد دوچرخه برقی چند کار انجام دهید:

بیشتر پا بزنید

هرچه پاهای شما کندتر بچرخند، موتور شما سخت تر کار می کند. بیشتر رکاب بزنید تا موتور بیش از حد کار نکند.

بیشتر  بهترین مارک های دوچرخه برقی در ایالات متحده آمریکا

با بار کم دوچرخه سواری کنید

یکی از بهترین مزایای دوچرخه های الکترونیکی این است که به شما امکان حمل بیشتر می دهند. نکته منفی این است که هرچه بیشتر حمل کنید، موتور سخت تر کار می کند. خوب است که حواس تان به این باشد که چقدر حمل می کنید.

در حالتهای مختلف تکنیکهای مختلف به کار ببرید

هرچه از موتور کمک بگیرید برد دوچرخه برقی کمتر میشود. هنگام بالا رفتن از تپه بهتر است از موتور بیشتر کمک بگیرید تا خسته نشوید اما هنگام راندن دوچرخه در یک سطح مسطح بهتر است از نیرو پاهای خود بیشتر از موتور استفاده بگیرید.

برچسب‌ها: بدون برچسب
0

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *