موتور برقی ایرانی

موتور برقی ایرانی
موتور برقی ایرانی

موتور برقی ایرانی

موتور برقی ایرانی توسط  شرکت های گوناگونی با برند های مختلف هر روز بیش از پیش در حال تولید است. موتور برقی با توجه به نوع باتری و موتور الکتریکی خود می توانند با یک بار شارژ شدن، مسافتی حدود 40 الی 1000 کیلومتر را با 30 تا 80 کیلومتر بر ساعت طی کنند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین اهمیت موضوع هوای پاک، موتور برقی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. خصوصا در کشور های پیشرفته استفاده از خرید موتور برقی و استفاده از موتور برقی بسیار گستره است.اگر قصد خرید موتور برقی را دارید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی مطالب بیشتری پیرامون انواع موتور های برقی و قیمت موتور برقی و عوامل موثر روی آن بپردازیم.

انواع موتور سیکلت برقی در ایران

با توجه به وجود انواع مختلف و متنوع موتور برقی در بازار های ایران، لازم است تا قبل از خرید موتور برقی به شناختی کلی پیرامون انواع این مدل ها و همچنین بررسی قیمت موتور برقی بپردازیم. در ادامه زوایای مختلف انواع موتور برقی مورد بررسی قرار می گیرد.

موتورسیکلت برقی کویر (KAVIR ES2 1500)

مهم­ترین ویژگی این موتوربرقی­، سایز کوچک تایرها، قابلیت­ های حرکتی و مانورپذیری محدود این محصول است. کویرموتور می تواند با هر بار شارژ 45 کیلومتر بر ساعت را بپیماید. بازده  انرژی الکتریکی خروجی آن نیز به طور متوسط 1.5 کیلووات در ­ساعت است. طراحی ظاهری این موتور برقی کپی برداری دقیقی از موتورسیکلت های وسپا می باشد. با وجود طراحی نسبتا قدیمی این محصول، اما جذابیت های بسیاری را در خود جای داده است.  سایز تایر 10اینچ، کمک فنر ها هیدرولیکی و سیستم تعلیق با قابلیت کنترل 99 کیلوگرم را دارد.

مشخصات فنی

مدت زمان یک بار شارژ کامل: 8 ساعت

حداکثر سرعت: 50 کیلومتر بر ساعت

برد پیمایشی: 45 تا 50 کیلومتر

توان پیشرانه: 1.5 کیلووات

موتور برقی توسعه صنعتی خودرو ایدکو 3000A

با توجه به تولید میزان بالایی از آلاینده های محیطی توسط موتور سیکلت ها در سال های اخیر، شرکت سایپا بر آن شد تا با کمک یکی از شرکت های وابسته به خود با نام توسعه صنعتی خودرو یا ایدکو اقدام به تولید این نوع موتور برقی نماید. این موتور برقی به عنوان اولین موتور برقی تولید داخل با شعار دوست دار محیط زیست روانه ی بازار شد.

مدل 3000 این محصول 3 کیلو وات توان و 130 کیلو گرم وزن دارد.

مشخصات فنی

مدت زمان یک بار شارژ کامل: 4 تا 5 ساعت

حداکثر سرعت: 80 کیلومتربرساعت

برد پیمایشی: 80 کیلومتر

توان پیشرانه: 3 کیلووات

موتورسیکلت برقی بناشریف ایران (BANASHARIF E-RUN)

این محصول طبق ادعای سازنده اش که بنا شریف نام دارد،‌ک املا بومی و ایرانی است. شرکت دانش بنیان تولید کننده ی این موتور برقی ها نسبت رقبا و تولید کنندگان چینی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از جمله نقاط قوت این محصول می توان به تنوع در طراحی و رنگ بندی اشاره نمود. با این وجود موتور سواران با سلایق مختلف حق انتخاب های بسیاری خواهند داشت.

مشخصات فنی

برد پیمایشی: حداکثر 150 کیلومتر در مدل بی8

مدت زمان یک بار شارژ کامل: 6 تا 8 ساعت

حداکثر سرعت: 110 کیلومتر بر ساعت

وان پیشرانه: 3 تا 8 کیلو وات

موتورسیکلت برقی پاکرو 4000 لیتیومی نیرو محرکه پارسیان

طراحی ساده و مشخص به همراه ویژگی ­های فنی متوسط، از جمله خصوصیات این نوع موتور برقی است. همچنین از دیگر موارد می توان به  استهلاک پایین، سادگی در طراحی اجزا و سهولت در تعویض قطعات فنی اشاره نمود. این نوع موتور برقی به وسیله باتری لیتیومی 40 آمپر 60 ولتی با توان 4 کیلوواتی تغذیه می شود.

مشخصات فنی

مدت زمان یکبار شارژ کامل: 2تا3 ساعت

حداکثر سرعت: 140 کیلومتربرساعت

برد پیمایشی: 200 کیلومتر

توان پیشرانه: 4 کیلووات

بیشتر بخوانید  دوچرخه تاشو دیجیکالا