معرفی موتور برقی

معرفی موتور برقی وسپامعرفی موتور برقی

در کشورهای پیشرفته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و لزوم جلوگیری از آلودگی هوا استفاده از موتور برقی در حال گسترش است و طرفداران خاص خود را دارد. بر همین اساس برند های مختلف موتورهای برقی در مدل های متعدد و با امکانات و کارایی های متفاوت در حال تولید است. مدل های مختلف موتور برقی در انواع 500 وات، 1000 وت، 1500 وات و 2000 وات و … می باشد.

فواید موتور برقی

در زیر به بررسی مزایای موتور برقی نسبت به موتورسیکلت های بنزینی می ‌پردازیم:

1- کاهش آلودگی هوا

از جمله مزایای چشمگیر استفاده از موتور برقی همچون دوچرخه یا دوچرخه برقی در کاهش آلایندگی هواست که این مسئله تأثیر مستقیمی بر سلامت جامعه و فرد دارد. موتور های برقی آلودگی تولید نمی کنند و همین مساله از عوامل توجه طرفداران محیط زیست به این نوع موتور شده است.

2- کاهش آلودگی صوتی

موتور سیکلت های بنزینی سهم ۵۰ درصدی در آلودگی های صوتی دارند. این در حالی است که موتورسیکلت ‌های برقی آلودگی صوتی را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهند.

3- موتورهای برقی بازدهی بسیار بالایی دارند

موتورهای برقی با استفاده از موتور الکتریکی کار می کنند که موتورهای الکتریکی بازدهی بالایی دارند و راندمان موتور های الکتریکی چیزی در حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد است که این مقدار در مقایسه با موتورهای بنزینی بیشتر است.

شارژ موتور های برقی می تواند به راحتی و با استفاده از یک پریز معمولی انجام شود.

4- ایمنی بالاتر موتور های برقی

سرعت موتورهای برقی پایین است و همین عامل باعث می‌شود که ایمنی فرد در هنگام رانندگی در سفرهای شهری به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

هنگام خرید موتور برقی به موارد زیر باید توجه کرد:

1- میزان بودجه ‌ای که می خواهید برای خرید موتور برقی اختصاص بدهید

2- مسافتی که موتور برقی در هر روز طی خواهد کرد

3- وزن موتور سوار

4- توان موتور الکتریکی

5- نوع باتری

بیشتر بخوانید  مزایا موتور برقی

نظر دهید