قیمت دوچرخه

قیمت دوچرخه

عوامل موثر در قیمت انواع دوچرخه

قیمت دوچرخه در فصل های مانند بهار و تابستان افزایش می یابد، علت این افزایش قیمت بیشتر شدن متقاضیان آن می باشد. در صورتی که قصد خرید دوچرخه دارید با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت بپردازیم.

 

خرید دوچرخه

برند تنه یا بدنه دوچرخه

در صورتی که جستجوی ابتدایی بازار کرده باشید حتما در یافته اید که مارک تنه دوچرخه در قیمتگذاری آن بسیار اثر گذار است. تنه های دوچرخه کوهستان یا دوچرخه شهری با برند هایی همچون جاینت، اسکات، پژو، مریدا و فوجی از بالاترین قیمت ها برخوردار بوده و بعد از آن برند هایی همچون ویوا، اورلورد، المپیا و … در رده پایین تر به لحاظ قیمتی نسبت به دسته اول قرار دارند.

 

قطعات دوچرخه

قطعات دوچرخه

بعد از تنه، نوبت به قطعات دوچرخه می رسد که از مهم ترین عوامل اثر گذار در هزینه خرید دوچرخه یا خرید دوچرخه برقی می باشد. در حال حاضر محصولات شرکت شیمانو با برند های Shimano, Accra, tourney به لحاظ قیمتی پیشرو بازار بوده و سایر قطعات در رده های پایین تر قرار می گیرند.

 

دوچرخه ارزان

چنانچه قصد خرید دوچرخه ارزان کودکانه، بچه گانه یا شهری را داشته باشید، باید به سراغ تنه های ایرانی و قطعات چینی بروید. این محصولات نسبت به سایر برندهایی که در بالا ذکر شد ارزان تر هستند.

 

قیمت دوچرخه های جاینت ، فلش، ویوا، اورلورد، اسکات

یکی از نکات مهم در خرید دوچرخه هایی مانند ویوا این است که است که متاسفانه اخیرا محصولات متفرقه با برچسب های غیر اصلی با هزینه های پایین تر و ارزان تر فروخته می شوند و لذا توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید این محصولات را دارید حتما از نمایندگی های مجاز خرید نمایید و به خاطر مبلغ پایین تر محصول غیر اصلی خرید ننماید. قیمت خرید دوچرخه برقی های برندهای معتبر نیز متاثر از قیمت برند های آن ها می باشد و چنانچه قصد خرید این محصولات را داشته باشید بهتر از نوع اصلی آنها را تهیه نمایید و از برقی کردن این برند ها به صورت دستی خودداری نمایید.