قیمت دوچرخه

قیمت دوچرخه

قیمت دوچرخه

قیمت دوچرخه موضوعی است که با خواندن مطالب این صفحه می توان متوجه شد که به چه عواملی بستگی دارد. همه ما در دوران کودکی عاشق دوچرخه سواری بودیم همانطور که بچه های امروزی هم همین حس را نسبت به دوچرخه دارند. سن که بالا می رود استفاده از دوچرخه علل دیگری دارد که به شخصی که می خواهد از آن استفاده کند بستگی دارد.

دوچرخه سواری در زمان کودکی از آرزوهای ما بود و حال که نگاه می کنیم حتی بچه های امروزی نیز از دوچرخه سواری لذت می برند. ولی برای بزرگترها دوچرخه نقش دیگری دارد.

 در بین تمام فاکتورهایی که باید قبل از خرید دوچرخه بررسی کنیم، قیمت دوچرخه است. ابتدا باید دوچرخۀ مناسب با عملکردی که از آن انتظار دارید را پیدا و انتخاب کنید. سپس قیمت آن را بررسی کنید.

دوچرخه ها را بر اساس معیارهای مختلف می توان طبقه بندی کرد. قیمت دوچرخه یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی میزان خرید دوچرخه و استفاده لذت بخش از آن تأثیر می گذارد.

قیمت دوچرخه به چه عواملی بستگی دارد؟

چه فاکتورهای بر روی قیمت دوچرخه تأثیرگذارند؟ هر کس که از دوچرخه استفاده می کند، دلیلی برای استفاده از این محصول شگفت انگیز دارد. ولی قیمت انواع دوچرخه برای هر کاربردی یک عامل مهم در خرید دوچرخه  و فروش دوچرخه است.

قیمت دوچرخه هایی که کودکان استفاده می کنند تقریباً مناسب است هر چند باز هم هستند کسانی که خرید دوچرخه برای فرزندانشان برای شان مقدور نیست. کاش این امکان فراهم می شد تا همگان بتوانند دوچرخه بخرند.

عوامل موثر بر قیمت انواع دوچرخه چیست؟

قیمت دوچرخه می توان گفت حتی به طور روزانه تغییر کرده و دارای نوساناتی می باشد. قیمت انواع دوچرخه به فصلی که در آن هستیم نیز بستگی دارد. در فصل های بهار و تابستان که استفاده از دوچرخه افزایش پیدا می کند، قیمت آن بالا می رود. علت آن واضح است. وقتی تقاضا در این دو فصل افزایش می یابد، کسانی که در امر فروش دوچرخه هستند قیمت را افزایش می دهند.

عوامل موثر در قیمت انواع دوچرخه ارزان و گران

قیمت دوچرخه در فصل های مانند بهار و تابستان افزایش می یابد، علت این افزایش قیمت بیشتر شدن متقاضیان آن می باشد. در صورتی که قصد خرید دوچرخه دارید با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت بپردازیم.

برند تنه یا بدنه دوچرخه

در صورتی که جستجوی ابتدایی بازار کرده باشید حتما در یافته اید که مارک تنه دوچرخه در قیمت گذاری آن بسیار اثر گذار است. تنه های دوچرخه کوهستان یا دوچرخه شهری با برند هایی همچون جاینت، اسکات، پژو، مریدا و فوجی از بالاترین قیمت ها برخوردار بوده و بعد از آن برند هایی همچون ویوا، اورلورد، المپیا و … در رده پایین تر به لحاظ قیمتی نسبت به دسته اول قرار دارند. یکی از نکات مهم در برند تنه دوچرخه ایرانی یا خارجی بودن آن نیز می باشد، برند تنه هایی ایرانی قیمت های مناسب تری نسبت به رقیب خارجی خود دارند.

قطعات دوچرخه

قطعات دوچرخه

بعد از تنه، نوبت به قطعات دوچرخه می رسد که از مهم ترین عوامل اثر گذار در هزینه خرید دوچرخه یا خرید دوچرخه برقی می باشد. در حال حاضر محصولات شرکت شیمانو با برند های Shimano, Accra, tourney به لحاظ قیمتی پیشرو بازار بوده و علت آن هم قطعات بی نظیر این دوچرخه هاست که آن ها را تبدیل به دوچرخه های درجه یک و گران کرده است. و سایر  قطعات در رده های پایین تر قرار می گیرند.

دوچرخه ارزان

چنانچه قصد خرید دوچرخه ارزان کودکانه، بچه گانه یا خرید دوچرخه شهری را داشته باشید، باید به سراغ تنه های ایرانی و قطعات چینی بروید. این محصولات نسبت به سایر برندهایی که در بالا ذکر شد ارزان تر هستند.

قیمت دوچرخه های جعلی

در خرید دوچرخه دقت کنید و با یک قیمت دوچرخۀ مناسب فریب نخورید. به خاطر این که متأسفانه برخی از مدل های معروف مانند دوچرخه جاینت، فلش، ویوا، اورلورد و دوچرخه اسکات از معروف ترین برندهایی هستند که مدل های تقلبی آن ها در بازار وارد شده است. بهتر است با شنیدن قیمت دوچرخه ای که در این دسته قرار دارد، فریب نخورید. چرا که این مدل ها از مدلهای شناخته شدۀ دنیاست ولی مدل تقلبی آن در بازار وارد گشته و عده ای که خیلی در زمینۀ خرید و قیمت دوچرخه حرفه ای نیستند ممکن است دست به خرید این کالاهای تقلبی بزنند.

قیمت دوچرخه آن قدر اهمیت دارد که به راهنمایی خرید آنها بپردازیم؟ قبل از اینکه به سراغ خرید دوچرخه حتی با دانستن قیمت آن فقط به چند نکته ای اشاره می کنیم توجه کنید.

این سوالات را از خود بپرسید و هنگامی که به نتیجه و جواب منطقی و درستی رسیدید اقدام به خرید کنید.

  • یک دوچرخه چقدر هزینه دارد؟ اولین و ساده ترین سوالی که می توان در مورد آن یک کتاب نوشت. شما باید ابتدا با توجه به کاربرد دوچرخه، مدل مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس دربارۀ آن تحقیق کنید. آن گاه به جواب این سوال می رسید.
  • هزینۀ یک دوچرخۀ خیابانی چقدراست؟ باید ابتدا تمام مدل های دوچرخه را بشناسید و بررسی کنید که این دوچرخه ای که به دنبالش هستید در چه دسته ای قرار دارد و قیمت دوچرخه منصفانه و برای شما مناسب هست یا نه.
  • بهترین دوچرخۀ روز دنیا کدام است؟ در این مورد مهم نمی توان با قاطعیت جواب داد ولی لزوماً بالاتر بودن قیمت آن نشانگر بهترین بودن نیست. بهترین بودن برای هر کسی تعریف مختص به خودش را دارد.
  • قبل از خریدن یک دوچرخه چه چیزهایی را باید بدانیم؟ که این اساسی ترین سوال ممکن است. قبل از خریدن دوچرخه فقط قیمت آن را ملاک قرار ندهید. ابتدا برای خود مشخص کنید که دوچرخه را برای چه کاری نیاز دارید، سپس به سراغ قیمت انواع دوچرخه بروید.

قیمت دوچرخه حرفه ای جاینت ، فلش، ویوا، اورلورد، اسکات

یکی از نکات مهم در خرید دوچرخه هایی مانند ویوا این است که است که متاسفانه اخیرا محصولات متفرقه با برچسب های غیر اصلی با هزینه های پایین تر و ارزان تر فروخته می شوند و لذا توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید این محصولات را دارید حتما از نمایندگی های مجاز خرید نمایید و به خاطر مبلغ پایین تر محصول غیر اصلی خرید ننماید. قیمت خرید دوچرخه برقی های برندهای معتبر نیز متاثر از قیمت برند های آن ها می باشد و چنانچه قصد خرید این محصولات را داشته باشید بهتر از نوع اصلی آنها را تهیه نمایید و از برقی کردن این برند ها به صورت دستی خودداری نمایید.