قیمت و خرید دوچرخه

لیست قیمت انواع دوچرخه

دوچرخه ، موضوعی است که با خواندن مطالب این صفحه می توان متوجه شد که به چه عواملی بستگی دارد. همه ما در دوران کودکی عاشق دوچرخه سواری بودیم همانطور که بچه های امروزی هم همین حس را نسبت به آن دارند. سن که بالا می رود استفاده از دوچرخه علل دیگری دارد که به شخصی که می خواهد از آن استفاده کند بستگی دارد.

دوچرخه سواری در زمان کودکی از آرزوهای ما بود و حال که نگاه می کنیم حتی بچه های امروزی نیز از دوچرخه سواری لذت می برند. ولی برای بزرگترها دوچرخه نقش دیگری دارد.

 در بین تمام فاکتورهایی که باید قبل از خرید بررسی کنیم، قیمت است. ابتدا باید دوچرخۀ مناسب با عملکردی که از آن انتظار دارید را پیدا و انتخاب کنید. سپس قیمت آن را بررسی کنید.

آن ها را بر اساس معیارهای مختلف می توان طبقه بندی کرد. قیمت این محصول یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی میزان خرید و استفاده لذت بخش از آن تأثیر می گذارد.

قیمت دوچرخه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دوچرخه ، فروش دوچرخه

چه فاکتورهای بر روی قیمت تأثیرگذارند؟ هر کس که از این وسیله لذت بخش استفاده می کند، دلیلی برای استفاده از از آن دارد. ولی قیمت انواع آن برای هر کاربردی یک عامل مهم در خرید و فروش است.

قیمت دوچرخه هایی که کودکان استفاده می کنند تقریباً مناسب است هر چند باز هم هستند کسانی که خرید برای فرزندانشان برای شان مقدور نیست. کاش این امکان فراهم می شد تا همگان بتوانند بخرند.

عوامل موثر بر قیمت انواع دوچرخه چیست؟

قیمت دوچرخه ، فروش دوچرخه و موتور سیکلت برقی

این آیتم را می توان گفت حتی به طور روزانه تغییر کرده و دارای نوساناتی می باشد. قیمت انواع آن به فصلی که در آن هستیم نیز بستگی دارد. در فصل های بهار و تابستان که استفاده از این محصول افزایش پیدا می کند، قیمت آن بالا می رود. علت آن واضح است. وقتی تقاضا در این دو فصل افزایش می یابد، کسانی که در امر فروش هستند قیمت را افزایش می دهند.

عوامل موثر در قیمت

دوچرخه Dirt Jump ، قیمت دوچرخه

قیمت دوچرخه در فصل های مانند بهار و تابستان افزایش می یابد، علت این افزایش قیمت بیشتر شدن متقاضیان آن می باشد. در صورتی که قصد خرید دارید با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت بپردازیم.

برند تنه یا بدنه

بدنه دوچرخه از جنس کربن

در صورتی که جستجوی ابتدایی بازار کرده باشید حتما در یافته اید که مارک تنه در قیمت گذاری آن بسیار اثر گذار است. تنه های دوچرخه کوهستان یا دوچرخه شهری با برند هایی همچون جاینت، اسکات، پژو، مریدا و فوجی از بالاترین قیمت ها برخوردار بوده و بعد از آن برند هایی همچون ویوا، اورلورد، المپیا و … در رده پایین تر به لحاظ قیمتی نسبت به دسته اول قرار دارند. یکی از نکات مهم در برند تنه دوچرخه ایرانی یا خارجی بودن آن نیز می باشد، برند تنه هایی ایرانی قیمت های مناسب تری نسبت به رقیب خارجی خود دارند.

قطعات

بعد از تنه، نوبت به قطعات می رسد که از مهم ترین عوامل اثر گذار در هزینه خرید دوچرخه یا خرید دوچرخه برقی می باشد. در حال حاضر محصولات شرکت شیمانو با برند های Shimano, Accra, tourney به لحاظ قیمتی پیشرو بازار بوده و علت آن هم قطعات بی نظیر این محصولات است که آن ها را تبدیل به درجه یک و گران کرده است. و سایر  قطعات در رده های پایین تر قرار می گیرند.

قیمت ارزان

چنانچه قصد خرید دوچرخه ارزان کودکانه، بچه گانه یا شهری را داشته باشید، باید به سراغ دوچرخه ایرانی و قطعات چینی بروید. این محصولات نسبت به سایر برندهایی که در بالا ذکر شد ارزان تر هستند.

قیمت دوچرخه های جعلی

در خرید دقت کنید و با قیمت پایین فریب نخورید. به خاطر این که متأسفانه برخی از مدل های معروف مانند جاینت، فلش، ویوا، اورلورد و اسکات از معروف ترین برندهایی هستند که مدل های تقلبی آن ها در بازار وارد شده است. بهتر است با شنیدن قیمت محصولی که در این دسته قرار دارد، فریب نخورید. چرا که این مدل ها از مدلهای شناخته شدۀ دنیاست ولی مدل تقلبی آن در بازار وارد گشته و عده ای که خیلی در زمینۀ خرید و قیمت حرفه ای نیستند ممکن است دست به خرید این کالاهای تقلبی بزنند.

قیمت آن قدر اهمیت دارد که به راهنمایی خرید آنها بپردازیم؟ قبل از اینکه به سراغ خرید دوچرخه حتی با دانستن قیمت آن فقط به چند نکته ای اشاره می کنیم توجه کنید.

این سوالات را از خود بپرسید و هنگامی که به نتیجه و جواب منطقی و درستی رسیدید اقدام به خرید کنید.

  • یک دوچرخه چقدر هزینه دارد؟ اولین و ساده ترین سوالی که می توان در مورد آن یک کتاب نوشت. شما باید ابتدا با توجه به کاربرد دوچرخه، مدل مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس دربارۀ آن تحقیق کنید. آن گاه به جواب این سوال می رسید.
  • هزینۀ یک دوچرخۀ خیابانی چقدراست؟ باید ابتدا تمام مدل های دوچرخه را بشناسید و بررسی کنید که این دوچرخه ای که به دنبالش هستید در چه دسته ای قرار دارد و قیمت دوچرخه منصفانه و برای شما مناسب هست یا نه.
  • بهترین دوچرخۀ روز دنیا کدام است؟ در این مورد مهم نمی توان با قاطعیت جواب داد ولی لزوماً بالاتر بودن قیمت آن نشانگر بهترین بودن نیست. بهترین بودن برای هر کسی تعریف مختص به خودش را دارد.
  • قبل از خریدن یک دوچرخه چه چیزهایی را باید بدانیم؟ که این اساسی ترین سوال ممکن است. قبل از خریدن دوچرخه فقط قیمت آن را ملاک قرار ندهید. ابتدا برای خود مشخص کنید که دوچرخه را برای چه کاری نیاز دارید، سپس به سراغ قیمت انواع دوچرخه بروید.

قیمت دوچرخه حرفه ای جاینت ، فلش، ویوا، اورلورد، اسکات

قیمت دوچرخه فول کربن ، قیمت دوچرخه آلمینیومی ، بهترین دوچرخه جهان

یکی از نکات مهم در خرید دوچرخه هایی مانند ویوا این است که است که متاسفانه اخیرا محصولات متفرقه با برچسب های غیر اصلی با هزینه های پایین تر و ارزان تر فروخته می شوند و لذا توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید این محصولات را دارید حتما از نمایندگی های مجاز خرید نمایید و به خاطر مبلغ پایین تر محصول غیر اصلی خرید ننماید. قیمت خرید دوچرخه برقی های برندهای معتبر نیز متاثر از قیمت برند های آن ها می باشد و چنانچه قصد خرید این محصولات را داشته باشید بهتر از نوع اصلی آنها را تهیه نمایید و از برقی کردن دوچرخه ها با این برند ها به صورت دستی خودداری نمایید.

مزایای استفاده از دوچرخه

دوچرخه جزو وسایل نقلیه محسوب می‌شود که یک نوع وسیله نقلیه پدالی است که عامل حرکت و انتقال در آن نیروی انسانی است. دوچرخه دارای دو چرخ است که یک چرخ آن در جلو و یک چرخ آن در عقب است و این دو چرخ به یک شاسی متصل هستند. همچنین دوچرخه ها دارای زین هستند که بر اساس ضابطه ی جهانی دوچرخه سواری، زین آن ها باید بالاتر از سطح پدال قرار گیرد. دوچرخه ها این قابلیت را دارند که با کیت دوچرخه برقی با استفاده از نیروی الکتریکی تامین شده توسط باتری دوچرخه برقی ، به یک وسیله نقلیه پاک تبدیل شوند.

فواید استفاده از دوچرخه

فواید دوچرخه سواری ، لاغری با دوچرخه ، سلامت و دوچرخه سواری

استفاده از دوچرخه یا دوچرخه برقی باعث افزایش فعالیت بدنی و تحرک انسان می ‌شود. افرادی که دارای فعالیت بدنی و تحرک هستند، سلامت و شادابی بالاتری نسبت به افراد عادی دارند. فعالیت بدنی علاوه بر تضمین سلامت جسمی فرد، باعث مقاومت بالای انسان در برابر تنش های روانی و مشکلات زندگی و بیماری ‌ها می‌شود. علاوه بر این ها، دوچرخه سواری خود نوعی ورزش محسوب می‌شود که امکان دسترسی و استفاده از آن به راحتی صورت می گیرد و در مسافت‌ های کوتاه می توان ازآن به جای وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور برقی و … استفاده کرد.

سلامت مغز با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری نوعی ورزش هوازی است که موجب تقویت قلب و عروق می شود و همچنین سبب تقویت ماهیچه های مفاصل زردپی، اطراف زانو، پشت ران، ماهیچه ‌های چهارسر ران، لیگافت ‌ها و لگن می شود و از آن جایی که این ورزش، دارای ریتم هماهنگ و نظم است، عملکرد سیستم قلبی و تنفسی را بهبود می بخشد. این ورزش نوعی ورزش مکمل برای ورزش دو محسوب می شود.

الودگی هوا ، دوچرخه سواری کمک به محیط زیست

یکی دیگر از مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که به علت آن که استفاده از این وسیله ی نقلیه نیاز به سوخت ندارد، می تواند به عنوان یکی از راهکار های اساسی برای کاهش آلودگی هوا و کمک به بهبود کیفیت هوا مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از دوچرخه باعث بهبود شاخص کیفیت آلودگی هوا می شود.