دوچرخه شهری

  • توان موتور 250 وات
  • سرعت 30 کیلومتر بر ساعت
  • میزان پیمایش 35-50 کیلومتر
  • دسته گاز دارد
  • سیستم کمک پدال دارد

دوچرخه شهری

دوچرخه شهری مناسب برای رفت و آمد در مسافت های کوتاه و داخل شهری طراحی شده اند. اغلب در پشت و یا جلوی این دوچرخه ها قفسه هایی جهت حمل کیف و وسایل برای راحتی رفت و آمدهای روزانه دوچرخه سواران تعبیه شده است. جنس گلگیر دوچرخه های شهری به گونه ای است که می تواند با انواع شرایط آب و هوایی (مرطوب و خشک) سازگاری داشته باشد. به طور معمول بدنه دوچرخه های شهری توسط میلگرد های سبک و صاف همانند دوچرخه های متناسب با جاده های مسطح، ساخته شده اند. دوچرخه های شهری در برابر نا همواری های محیط داخل شهر کاملا محکم و قابل اعتماد بوده و می تواند حتی وزن های بالا را نیز تحمل کند. این نوع از دوچرخه ها در انواع مختلف از جمله دوچرخه برقی ، دوچرخه تاشو و غیره جهت تطابق با اهداف دوچرخه سواران از عملکرد دوچرخه طراحی می شوند.

خرید دوچرخه های شهری با قیمت مناسب

دوچرخه های شهری به نوعی از این محصول گفته می شود که نوع طراحی و قطعات آن برای استفاده های درون شهری با هدف حمل و نقل در نظر گرفته شده است. معمولا در طراحی این نوع دوچرخه سطح می گردد که با لباس رسمی سوار و پیاده شدن از آن راحت باشد. در انتخاب قطعات نیز معمولا شرایطی در نظر گرفته می شود که در مسافرت های کوتاه درون شهری برای مدت طولانی خسته کننده نباشد.

قیمت انواع دوچرخه های شهری

این نوع دوچرخه در حال حاضر قیمتی معادل 350 دلار الی 1000 دلار بسته به شرکت سازنده و جنس آن را دارا هستند. البته مهم ترین عامل اثر گذار در قیمت این دوچرخه وزن آنها و قطعات به کار رفته در انها می باشد. دوچرخه برقی شهری هم یکی از انواع آن می باشد که قیمت آنها از 1200 دلار شروع می شود.

بهترین دوچرخه شهری

بهترین نوع آن است که دو نکته اساسی در آن رعایت شده باشد. اول صندلی آن می باشد که باید برای مسافرت های کوتاه درون شهری بهینه شده باشد تا موجب خستگی نشود. نکته بعدی لاستیک های گل ریز می باشد که برای عبور و مرور درون شهر روی خیابان های آسفالتی موجب خستگی نشود. و البته داشتن یک سبد برای قرار دادن وسایل شخصی یک نقطه قوت برای این نوع محصول حساب می شود.

راهنمای خرید دوچرخه های شهری

برای خرید این دوچرخه اول وزن آن را مورد توجه قرار دهید چرا که آن را به صورت روزانه استفاده می نمایید و باید حمل آن آسان باشد. جنس ترمزها باید از نوع خوب باشد چون در عبور و مرور درون شهر، ترمز نقش مهمی را ایفا می کند. ترمزهای لقمه ای جنس خوب برای مناطق گرم و خشک و ترمزهای دیسکی هیدرولیکی برای مناطق رطوبت دار مناسبت تر هستند.

دوچرخه شهری بانوان

دو عامل مهم که بسیار برای خانم ها دارای اهمیت  می باشند. اول سوار و پیاده شدن آن می باشد که باید راحت باشد و به همین دلیل دوچرخه هایی که میله وسط آنها کوتاهتر است مورد توجه هستند. عامل بعدی ابعاد آن می باشد که ترجیح برای سایز های کوچکتر است. به همین دلیل دوچرخه تاشو یکی از دوچرخه هایی است که تقاضای آن برای خانم ها رو به رشد می باشد.

دوچرخه شهری شهرداری

شهرداری به این دلیل که دوچرخه های سواران آن از همه قشر و همه جنسیتی هستند معمولا دوچرخه هایی را انتخاب می کنند که مورد پسند همه باشند. طبق نظرسنجی ها دوچرخه های U شکل یا بدون میله وسط راحت ترین دوچرخه ها برای استفاده عموم است.

دوچرخه شهری جاینت

برند جاینت یکی از پرطرفدارترین نوع شهری در جهان می باشد. البته به دلیل قیمت بالای آن عموم مردم توان خرید آن را ندارند و به همین دلیل بیشتر مورد استقبال دوچرخه سواران حرفه ای و خاص می باشد.

دوچرخه شهری سبک

محبوب بودن این نوع دوچرخه و از طرفی افزایش تقاضا برای دوچرخه سبک باعث شده تا ترکیب سبک بودن و شهری بودن آن یکی از عوامل مهم برای خرید باشد.

 

 

دوچرخه شهری