دوچرخه حرفه ای

دوچرخه حرفه ای

دوچرخه حرفه ای جز آن دسته از دوچرخه هایی هستند که شرکت های تولید کننده و سازنده آن انگشت شمارند. از جمله این شرکت ها می توان به شرکت دوچرخه جاینت، شرکت دوچرخه اسکات، شرکت دوچرخه مریدا و شرکت دوچرخه لیو اشاره کرد. در ادامه قصد داریم به طور کلی هر یک از این شرکت ها و تاریخچه آن را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

دوچرخه جاینت
دوچرخه جاینت ساخت کجاست؟

دوچرخه سازی جاینت، به عنوان بزرگ ترین دوچرخه ساز در جهان معروف است و یک شرکت تایوانی می باشد. جاینت  تا به امروز دارای سه کارخانه دوچرخه سازی در تایوان، هلند و چین است. جاینت در سال 1972 توسط کار آفرین تایوانی آقای کینگ لیو بنا شد.

شوین یک دوچرخه ساز آمریکایی بود که در دهه‌ی ۱۹۷۰ با تولید دوچرخه‌ های ۱۰ دنده‌ی به شهرتی جهانی رسیده بود. اما به دلیل کاهش فروش و همچنین افزایش قیمت‌ دوچرخه باعث شد تا این سرکت آمریکایی آمریکایی تصمیم بگیرد که محصولات خود را برون سپاری کند. در نتیجه، در ابتدا  مدیر اجرایی جاینت به نام تونی لو، در سال ۱۹۷۷، با شرکت شوین شیکاگو وارد مذاکره شد. نتیجه این مذاکرات باعث شد که جاینت کار خود را در ابتدا با عنوان تولید کننده تجهیزات اصلی آغاز کند و تولیدات خود را با عنوان برند های دیگر به فروش برساند.

اگر چه شوین دهه‌ها پیشرفت‌های بسیاری را در غرب تجربه کرده بود، با وقوع اتفاقی در کارخانه‌ی شیکاگو موقعیت آن‌ها به خطر افتاد. در آن زمان مدیران شرکت آمریکایی تصمیم گرفتند که تمامی تولیدات خود را به شرکت جاینت بسپارند. چنین تصمیمی باعث شد هزینه‌های شوین به شدت کاهش پیدا کند و فرصت بازگشت به بازار را به دست آورند. ازطرفی شرکت جاینت نیز فرصت مناسبی جهت بهره‌وری و افزایش تخصص فنی خود، را در صنعت تولید دوچرخه به دست آورد.

بعد از گذشت سه سال با افزایش فروش دوچرخه در آمریکا، و همچنین اعتصاب کارگران شرکت شوین، جاینت به یک تامین کننده کلیدی تبدیل شد و تا اواسط دهه ی 80 بیشتر از دو سوم دوچرخه های شوین در شیکاگو را تولید می کرد.

خرید و فروش دوچرخه جاینت

این روز ها با فرهنگ سازی دوچرخه سواری و همچنین بستر سازی برای راحتی رفت و آمد دوچرخه سواران باعث شده است که افراد زیادی به دوچرخه سواری روی بیاورند. از طرفی به علت معروفیت دوچرخه های جاینت و کیفیت عالی این دوچرخه ها تمایل افراد به خرید دوچرخه های جاینت است. فروشگاه های آنلاین و غیر آنلاین بسیاری وجود دارد که انواع این دوچرخه ها را به فروش می رسانند. توصیه می شود قبل از اقدام به خرید دوچرخه حتما بهترین و منصف ترین فروشگاه دوچرخه های جاینت را بیابید تا با خیالی آسوده و اطمینان خاطر خرید کنید.

در خرید دوچرخه جاینت حتما به موضوعات زیر توجه داشته باشید تا بهترین تصمیم و انتخاب را در خرید دوچرخه خود داشته باشید :

  • توجه به فریم یا بدنه دوچرخه جاینت
  • نوع استفاده شما از دوچرخه جاینت
  • کارآیی های دوچرخه جاینت
  • سایز دوچرخه جاینت
  • وزن دوچرخه جاینت

قیمت دوچرخه جاینت

یکی از ارکان اساسی خرید دوچرخه جاینت، قیمت دوچرخه می باشد. همانطور که اطلاع دارید کارخانه دوچرخه جاینت، دوچرخه های خود را در انواع و مدل های متنوع تولید می کند و به همین علت قیمت دوچرخه های جاینت با توجه به مدل، جنس و نوع عملکرد آن ها متغیر می باشد.

محصولات جاینت

با توجه به اصالت و فعالیت های بسیار شرکت دوچرخه سازی جاینت، این شرکت تنها به تولید یک مدل از دوچرخه اکتفا نکرده است. جاینت انبوه تولیدات دوچرخه حرفه ای، دوچرخه کوهستان، دوچرخه شهری  و همچنین دوچرخه برقی را در دست گرفته است.

دوچرخه جاینت قیمت مناسب

با توجه به محبوبیت دوچرخه های جاینت در میان افراد، فروشگاه اینترنتی دوچرخه دنرو امکان خرید دوچرخه ارزان جاینت و همچنین فروش اقساطی دوچرخه را در اختیار ایرانیان عزیز قرار داده است تا به هدف والای خود یعنی شادی بخشیدن به زندگی مردم، دست یابد.

دوچرخه حرفه ای جاینت

دوچرخه اسکات
دوچرخه اسکات ساخت کجاست؟

شرکت اسکات یکی از برترین شرکت های تولید کننده انواع تجهییزات ورزشی در دنیا است. اسکات در تولید دوچرخه و تجهییزات دوچرخه بعد از شرکت دوچرخه سازی جاینت دارای رتبه دوم است. این شرکت در حال حاضر در کشور سوئیس قرار دارد. اسکات در سال 1958 تاسیس شد و محصولاتی از جمله دوچرخه، اسنوبردسواری و اسکی را روانه بازار می کند. دوچرخه های اسکات دارای بدنه ای محکم و مقاوم و در عین حال سبک می باشد که برای دوچرخه سواران حرفه ای تناسبی عالی را داراست.

خرید و فروش دوچرخه اسکات

شرکت دوچرخه اسکات، دوچرخه های خود را با انواع و مدل های متفاوت که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است، فعالیت می کند. در واقع دوچرخه اسکات طرفداران مخصوص به خود را دارد. دوچرخه های اسکات با توجه به اصالتشان و همچنین به عنوان دومین برند معروف دوچرخه سازی در جهان، اعتماد خریداران خود را جلب کرده است. افرادی که قصد خرید دوچرخه حرفه ای را دارند، دوچرخه اسکات می تواند به عنوان دومین انتخاب عالی بعد از جاینت باشد. اگرچه در بعضی از موارد بهتر است محصولات این دو شرکت با هم مقایسه نشوند چرا که هر دوی این شرکت ها کیفیت برتر را دارا می باشند و تفاوت دوچرخه های آن ها بیشتر در کاربردشان می باشد.

قیمت دوچرخه اسکات

دوچرخه های اسکات دارای انواع و مدل های مختلف است و همچنین با توجه به کاربرد هایشان ممکن است حتی متریالی که در آن ها به کار می رود متفاوت باشد. قیمت دوچرخه های اسکات نیز همانند قیمت دوچرخه های جاینت به علت تنوع در مدل دارای رنج متفاوتی هستند.

محصولات اسکات

همانطور که گفته شد شرکت اسکات تولید کننده انواع تجهییزات ورزشی است. در واقع تنها تمرکز این شرکت مانند شرکت جاینت فقط تولید و ساخت دوچرخه نیست. با این حال دوچرخه کوهستان این شرکت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قهرمانان بین المللی به وسیله دوچرخه کوهستان اسکات توانسته اند مدال های مختلف جهانی را کسب کنند. می توان به مدال المپیک 2016 که توسط نینو، قهرمان جهان در یافت شد اشاره کرد.

دوچرخه حرفه ای اسکات

دوچرخه حرفه ای مریدا
دوچرخه مریدا ساخت کجاست؟

شرکت مریدا از جمله شرکت های صنعتی در تایوان است که در زمینه دوچرخه سازی فعالیت هایی از جمله طراحی، تولید، و فروش دوچرخه را انجام می دهد و  دفتر مرکزی تحقیق و توسعه  آن در کشور آلمان می باشد. شرکت مریدا در سال ۱۹۷۲ توسط آقای Ike Tseng فعالیت خود را آغاز کرد. Ike یک مهندس بسیار با استعداد و خلاق بود و در رشد بسیاری از برندها نقش داشته است. آغاز کار این شرکت با  طرح اصلی دوچرخه رالی در کارخانه رالی ناتینگهام، برای بازار آمریکای شمالی بود.

خرید و فروش دوچرخه مریدا

شرکت دوچرخه سازی مریدا ازجمله شرکت های معتبر و رده بالایی است که انواع دوچرخه ها، از جمله دوچرخه‌ کوهستانی و مسابقه‌ای و دوچرخه شهری را تولید و روانه بازار می کند. موضوعی که در این دوچرخه ها بسیار چشمگیر است ظرافت آن است. در واقع در نگاه اول ظرافت قطعات مختلف این دوچرخه ها باعث می شود که به دوچرخه کوهستان بودن ان شک کنیم. در خرید دوچرخه مریدا به علت ثبت شدن کشورهای مونتاژ کننده قطعات بر روی تقریباً تمامی قطعات آن باعث شده خریداران از انتخاب خود، حس اطمینان و آرامش خاطر به دست آورند. اگر قصد خرید دوچرخه حرفه ای کوهستانی را دارید که در عین حرفه ای بودن و مقاومت بدنه دارای ظرافت نیز باشد دوچرخه مریدا برای شما بهترین انتخاب است.

قیمت دوچرخه مریدا

دوچرخه مریدا به علت گوناگونی در جنس بدنه ها، نوع لاستیک ها و … و داشتن و نداشتن خدمات پس از فروش توسط ارائه دهندگان دوچرخه مریدا در ایران دارای قیمت های متفاوتی است.

محصولات مریدا

دوچرخه‌های کوهستان مریدا دارای دنده‌هایی بسیار زیادی هستند که حرکت در شیب‌های تند برای افراد راحت تر می کند. در انواع دوچرخه‌ مریدا از فریم‌هایی سبک در عین حال مقاوم، استفاده می شود تا تا در شرایط مختلف محیطی و خاص کوهستان مناسب شود. تایرهایی که در دوچرخه‌ کوهستان استفاده می شوند معمولا باید دارای آج‌های بزرگتر و با تعداد بیشتری باشند که در دوچرخه های مریدا به وضوح دیده می شود. محصولات مریدا حول دوچرخه کوهستان میچرخد و دارای تنوع بسیاری نیز می باشد و با توجه به تفاوت ها در جنس، مدلف کاربرد می توانند دارای قیمت های متغیری نیز باشند.

دوچرخه حرفه ای مریدا