دوچرخه برقی ساخت ایران

دوچرخه برقی ساخت ایران

در حال حاضر شرکت های بسیار محدودی در زمینه ساخت دوچرخه برقی در ایران فعالیت می کنند که به بررسی برخی از خصوصیات این شرکت ها می پردازیم.

دوچرخه برقی ساخت ایران

شاید تا دو سال پیش طرح این موضوع خیلی صادقانه نبود. ولی امروزه شرکت های محدودی که در زمینه تولید دوچرخه برقی فعالیت می کنند توانسته اند تا 80 درصد قطعات الکترونیکی این محصول را بومی سازی کنند.

کیفیت قابل قبول دوچرخه برقی ساخت ایران

دوچرخه برقی از چند بخش اصلی شامل الکتروموتور، باتری و برد های الکترونیکی می باشد و خوشبختانه در تولید الکتروموتور و برد الکترونیکی شرکت های داخلی توانسته اند به تکنولوژی های قابل قبولی برسند. درباره باتری هم همانطور که در مقاله باتری های دوچرخه برقی ذکر کردیم، یک شرکت نیمه دولتی اقدام به تولید آن نموده است که با وجود اینکه کیفیت آن به پای رقیب خارجی آن نمی رسد ولی به نسبت قیمت آن کیفیت آن را می توان توجیه کرد.

تا قبل از دوسال گذشته دوچرخه های برقی به صورت قطعه وارد می شدند و در ایران مونتاژ می شدند اما در حال حاضر خوشبختانه با بومی شدن این بیش از 80% قطعات این محصولات، می توان نام تولید ایران را بر این محصولات نهاد.

اولین سازنده دوچرخه برقی در ایران

همیشه بر سر عنوان اولین تولید کننده بودن در کشور ما نزاع بوده است. اما شایسته تر این است که به جای عنوان اولین عنوان بهترین را مورد توجه قرار دهیم. در حال حاضر شرکت دنرو یکی از قوی ترین تولید کنندگان دوچرخه تاشو و دوچرخه سبک در ایران می باشد.

آیا دوچرخه برقی ساخت داخل بخریم یا خیر؟

اینکه شما یک محصول ایرانی بخرید یا خیر به چندین عامل بستگی دارد. اما در مورد دوچرخه برقی در حال حاضر محصول وارداتی اختلاف قیمت زیادی با محصولات تولید ایران دارند، اما کیفیت دوچرخه  های برقی ساخت ایران کمتر از همنوع خارجی آن نیست.

چه دوچرخه هایی در ایران تولید می شوند؟

در حال حاضر انواع برقی دوچرخه شهری ، دوچرخه تاشو ، دوچرخه سبک تولید می شوند. امیدواریم به زودی در ایران به این تکنولوژی برسیم که نوع برقی دوچرخه کربن نیز تولید شود.

بیشتر بخوانید  دوچرخه برقی دیجی کالا

نظر دهید