[nikanshop_vc_products_carousel_new category_link=”true” image=”9197″ color=”#00c2ec” category=”iranian-bike”]

نحوه خرید دوچرخه های ایرانی دنرو فقط به صورت اینترنتی می باشد


شرکت تولید کننده دوچرخه ایرانی و کارخانه دوچرخه سازی در ایران

شرکت های تولید کننده دوچرخه ایرانی

شرکت های تولید کننده دوچرخه ایرانی

شرکت های تولید کننده دوچرخه ایرانی و همچنین کارخانه دوچرخه سازی در ایران موضوعی است که امروز قصد معرفی آن ها را داریم. از سال های گذشته به دلیل اینکه مردم زیادی در همه ی رده سنی به خرید دوچرخه روی آوردند، تنوع های زیادی از دوچرخه تولید شد و وارد بازار شد و با توجه به این تنوع بالا، امروزه اگر قصد خرید دوچرخه ایرانی را دارید نیاز به یک راهنمایی کامل نیز دارید.

لیست شرکت های دوچرخه سازی و ده برند معروف دوچرخه دنیا

جاینت

این دوچرخه یکی از بهترین و قدیمی‌ترین و محبوب ترین  برندهای دوچرخه در کشور می باشد که طرفداران زیادی  را در خود دارا می باشد. این کارخانه دوچرخه‌سازی سال ۱۹۷۲ میلادی در کشور تایوان تاسیس شده است  و به دلیل داشتن مهارت کافی موفق شد برای چند برند مشهور کشور دوچرخه طراحی و تولید کند. از دلایل موفقیت این برند از دوچرخه استفاده از بهترین مواد، طراحی زیبا و اصول مهندسی از مهمترین نشانه‌های بارز محصولات ساخت جاینت تایوان است.

فوجی

این برند از ساخت دوچرخه ها ژاپنی هستند که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شده اند و دوچرخه‌های فوجی هم مانند موتورسیکلت‌های ساخت این کشور، نیز از سطح بسیار بالایی تولید می‌شوند. چندین سال بعد آنقدر پیشرفت محصولات این برند زیاد بود که نه تنها توانست برنده مسابقات آسیایی شود، بلکه چندین سال در خرید دوچرخه، در دید خریداران بهترین برند جهان بود.

بلاست

این دوچرخه ها محصولاتی هستند  با برند اسپانیایی که شاید نسبت به رقیب های خودش  قدمت کمتری داشته باشند ولی جزو بهترین و محبوب ترین دوچرخه‌های هستند که در ایران وجود دارد ، و از همان اول تمام تمرکز آن بر روی زیبای و طرح و عملکرد بالای ساخت این دوچرخه بود.

کارخانه بلاست در سال ۱۳۶۵ شمسی تاسیس شده  است که چند سال بعد دوچرخه‌های ساخت این شرکت به دلیل کیفیت بالا و مشخصات منحصر به فرد جزو بهترین نمونه‌های جهان قرار گرفته‌اند.

مریدا

یکی از بهترین و شناخته‌ترین برندهای دوچرخه در سراسر دنیا برای مردم می باشد، دوچرخه های مریدا از تایوان تولید می شوند و برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی در این تایوان تولید و  تاسیس شده است. نام ایران به عنوان یکی از ۷۷ کشوری که دارای نمایندگی این برند دوچرخه ایرانی است در سایت رسمی مریدا دیده می شود و نشان می دهد که این دوچرخه با نام این شرکت به راحتی در کشورمان یافت می شود.

اسکات

اسکات نامی است که ورزشکاران با آن کاملا آشنایی دارند. اسکات یکی از برند هایی است که محصولات این کمپانی در ایران وجود دارد و یکی از بهترین دوچرخه ایرانی به حساب می آید که طرفداران زیادی را هم همراه دارد. شرکت اسکات یک مجموعه ورزشی می باشد که سالهای زیادی است که در زمینه دوچرخه و موتورسیکلت، تجهیزات و لوازم ورزشی فعالیت چشمگیری را دارد. البته اسکات اصلی ترین فعالیت خودش را از سال 1958 در زمینه لوازم ورزشی اسکی و و حدود 20 سال هم می باشد که در زمینه تولید دوچرخه فعالیت دارد. اسکات یکی از برندترین و سبک ترین دوچرخه هایی است که تولید می شوند.

کورسی، دانهیل اینها اسم های آشنا و خاطره سازی برای دوچرخه سوارانی است که مدت زمان زیادی است که از این وسیله نقلیه استفاده می کنند و تقریبا در هر خانواده ای یک نفر از این برندهای دوچرخه را داشت و با آن خاطره ای دارند.

اگر شما  هم هنوز هم جزء آن دسته از افرادی هستید که  دوچرخه دوست دارید و قصد خرید دوچرخه را در برنامه های خود دارید بهتر می باشد که این مطلب را به خوبی مطالعه کنید و دوچرخه هایی که در ایران هستند را بشناسید.

رده بندی دوچرخه در ایران

تولید دوچرخه در  داخل ایران در بهترین حالت 5 درصد نیاز بازار مردم را جواب می‌دهد و 95 درصد باقی مانده به دلیل ممنوع بودن واردات دوچرخه از طریق واردات قطعات با تعرفه از چین و سر هم بندی و مونتاژ  در داخل صورت می‌گیرد.

وقتی درباره دوچرخه تحقیق می کنید تازه متوجه می شوید که دوچرخه از چه قسمت هایی ساخته می شوند چه المان هایی در آن نقش دارند و چرا قیمت دوچرخه های مختلف تا این حد با هم متفاوت هستند.

در ایران دوچرخه هایی ساخته می شوند که بسیار باکیفیت می باشند، دوچرخه های 28، کوهستان، کورسی، دانهیل و کوهستان نام هایی از دوچرخه هایی هستند که حتما همه ی ما نام یکی از آنها را حداقل شنیده ایم یا سوار شده ایم.

دوچرخه وسیله ای است که همه ی بچه ها مخصوصا پسر ها به دنبال آن هستند و خانواده ها می خواهند بین این همه محصول بهترین را برای فرزند خود انتخاب کنند.

در گذشته مارک هایی از دوچرخه در ایران وجود داشت که تقریبا همه با آن کم و بیش آشنا هستیم، مثل: دوچرخه ایرانی دماوند، پژو و  . . . که که در میان آن ها قیمت دوچرخه ها تفاوت چندانی با هم نداشتند و ما از بین اینها یکی را انتخاب می کردیم. اما امروزه با توجه به برندهای بهتری که تولید شدند به دنبال این هستیم که بهترین را خریداری کنیم.

خرید دوچرخه همانند وسایلی که خریداری می کنیم، نیاز به توجه خاصی دارد و حتما باید قبل از خرید اطلاعاتی را بدست آوریم.

دوچرخه را باید با توجه به شرایط محیطی و جنسیتی که می خواهیم استفاده کنیم و همچنین توجه به قیمت دوچرخه، باید انتخاب کنیم.

برای اینکه بخواهید دوچرخه ی خوبی را انتخاب کنید، باید به نکاتی توجه کنید، همچون: وزن، سایز، قیمت و قطعاتی که استفاده، این نکات تاثیر زیادی در بازدهی زیادی در انتخاب شما دارد.

انواع دوچرخه شهری را برای شما نام می بریم :

95 درصد دوچرخه هایی که در کشور ما است وارداتی می باشد، و سالانه دو میلیون دستگاه دوچرخه وارد کشور ما می شود. این واردات ها هزینه های بسیار بالایی را در پی دارد.

دوچرخه ایرانی خوب و ارزان

با توجه به واردات 95 درصدی دوچرخه، کارخانه آساک تنها تولید کننده دوچرخه در ایران شروع به کار کرد. کارخانه تولیدی دوچرخه آساک در قوچان می باشد و در سال های زیادی دوچرخه های زیادی را تولید کرده است ولی به دلیل مشکلات زیادی مجبور به تعطیل شدن کارخانه شدند. اما در 2 سال گذشته مدیر این کارخانه اقدام به راه اندازی مجدد این واحد تولیدی کرده است.

اما بعد از مدتی به علت هزینه های بالای کار و وارد کردن دوچرخه زیادی که از چین می شد، تولید کردن دوچرخه برای این کارخانه توجیه اقتصادی و مالی نداشت، این کارخانه تنها تولید کننده دوچرخه ایرانی بود که با تعطیلی آن باید فکر جدی برای این صنعت پرمصرف دوچرخه سازی کشور گرفته شود.

در حال حاضر کارخانجات متعددی به شروع به وارد کردن دوچرخه و مونتاژ آن پرداختند ولی تنها کارخانه تولید کننده دوچرخه ایرانی، شرکت آساک قوچان بوده است و محصولات داخلی را تولید می کرد.

شرکت های تولید کننده دوچرخه ایرانی

دوچرخه کوهستان دماوند

دوچرخه شهری دیان

دوچرخه بچه گانه سندباد